Policia Kufitare e Muriqanit sekuestron 4.5 kg heroinë, arreston trafikantin e dyshuar

Postuar më: 18 Janar 2018
Shërbimet e Policisë Kufitare në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e trafikimit të lëndëve të forta narkotike kanë ushtruar kontroll të detajuar në mjete në pikën dalëse, drejt Malit të Zi.

Kavajë/Operacioni Ranishtja, abuzim me tokat në bregdet

Postuar më: 15 Nëntor 2017
Deklarata për shtyp e Drejtorit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Policinë e Shtetit, Drejtues Lutfi Minxhozi.

Tiranë/Goditet grupi kriminal në fushën e prostitucionit, 10 në pranga

Postuar më: 26 Tetor 2017
Strukturat e Policisë së Tiranës, në bashkëpunim me Prokurorinë Tiranë, kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar “Taksi e lirë 2”, gjatë të cilit janë arrestuar 10 shtetas, si dhe janë proceduar 3 të tjerë, të cilët ushtronin veprimtari të paligjshme, një rrjet për “shfrytëzim prostitucioni”.

Goditet baza ku strehohej droga e grupit kriminal "Habilaj"

Postuar më: 19 Tetor 2017
Në kuadër të goditjes së grupeve kriminale që trafikojnë lëndë narkotike drejt shteteve europiane, kryesisht Italisë, Policia e Vlorës në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda, kanë finalizuar një mega-operacion të nisur pas një hetimi të mirfilltë me metoda speciale.
Specialistët për hetimin e narkotikëve pranë D.V.P. Tiranë në kuadër të një operacioni policor arrestuan në kushtet e flagrancës 3 shtetas. 25-05-2018