Lezhë/Sekuestro preventive mbi 2 pallate dhe një truall

Postuar më: 13 Prill 2018
Më datë 13.04.2018, nga specialistët e Seksionit kundër Krimit Ekonomik Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë, u ekzekutua urdhëri datë 13.04.2018, i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për ekzekutimin e vendimit penal nr.127 datë 13.04.2018 të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për masën e sigurimit pasuror "sekuestro preventive" mbi pasuritë e paluajtshme, pallate në ndërtim të një shoqërie sh.p.k. në Lezhë, në adresë Kune, Shëngjin, në pronësi dhe administrator të shtetasit A.U.

Operacioni "Picasso", 8 të arrestuar në Shqipëri e Belgjikë, grup kriminal në fushën e vjedhjeve

Postuar më: 30 Mars 2018
Task Forca "Anti Skifter" pranë Policisë së Shtetit e krijuar për të luftuar grupet kriminale që kryejnë vjedhje të pronës në vendet e Bashkimit Europian, ditët e fundit në bashkëpunim me organet ligj zbatuese të Belgjikës, Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë dhe Komisariatin e Policisë Krujë ka organizuar dhe finalizuar operacionin policor " Fillimi".

Operacion i përbashkët kundër trafikut të kanabisit, arrestohen 2 trafikantë kapet 500 kg kanabis

Postuar më: 26 Mars 2018
Policia e Shtetit dhe Policia italiane, (siç është bërë e njohur edhe në deklaratën e palës italiane) kanë finalizuar një operacion të përbashkët kundër trafikut të narkotikëve. Në Itali u kap një gomone me drogë dhe u arrestuan 2 trafikantët shqiptarë.

Mega-operacioni “One If By Land”, goditje kundër kontrabandimit të personave

Postuar më: 17 Mars 2018
Përgjatë natës së kaluar dhe gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm është përmbyllur mega-operacioni i koduar “One If - By Land”, në kuadër të goditjes së kontrabandimit të personave me qëllim emigrimin drejt SHBA-ve, Kanadasë dhe Mbretërisë së Bashkuar.

Lezhë/Operacioni "Ranishtja 4", 23 të proceduar për tjetërsim të tokës në bregdet

Postuar më: 16 Mars 2018
Konferenca e Drejtorit Vendor të Policisë Lezhë Ferdinand Mara dhe Drejtorit të Hetimit të Krimit Ekonomik e Financiar në DPPSh Lutfi Minxhozi, për operacionin “Ranishtja 4” në Lezhë:

Kapet sasia rekord prej 613 kg kokainë në Portin e Durrësit

Postuar më: 28 Shkurt 2018
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu në konferencë për shtyp së bashku me përfaqësues të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Hetimit Doganor dhe përfaqësues të Policisë së Shtetit:

Operacioni "Ranishtja 2", kundër abuzimit me pronat në Spille, Kavajë

Postuar më: 20 Shkurt 2018
Në vijim të operacionit policor “RANISHTJA”, sot rreth orës 15:00, Drejtoria për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar, Sektori për Hetimin e Korrupsionin në Departamentin për Hetimin e Krimit të Organizuar dhe Krimet e Rënda në Policinë e Shtetit, nën drejtimin dhe në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kavajë, si dhe në bashkëpunim me Forcat e Operacioneve të Posaçme e Agjencitë e zbatimit të ligjit, në kuadër të procedimit penal të nr 92 te vitit 2017, finalizoi me sukses operacionin policor “Ranishjta 2“.

Durrës/Sekuestrohen rreth 2 milion euro pasuri, të dyshuara nga aktivitet kriminal

Postuar më: 20 Shkurt 2018
Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë goditur një rast të pastrimit të produkteve të veprës penale.

Operacioni antidrogë "NADIR", zhvilluar nga Policia e Shtetit dhe Policia italiane

Postuar më: 15 Shkurt 2018
Konferencë e përbashkët për shtyp në lidhje me operacionin antidrogë të koduar "NADIR", i zhvilluar mes Policisë së Shtetit dhe Policisë Italiane.

Port, Durrës/Operacion kundër drogave të forta, kapet 11 kg heroinë

Postuar më: 11 Shkurt 2018
Kapet nje sasi rekord rreth 11 kilograme lende narkotike e dyshuar heroine Arrestohet ne flagrance 1 person
Më datë 13.04.2018, nga specialistët e Seksionit kundër Krimit Ekonomik Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë, u ekzekutua(...) 13-04-2018